“Ditar i një Hapësire” Ekspozitë në GKA. Print kuruar nga EJAlbum

“Ditar i një Hapësire” Ekspozitë në GKA. Print kuruar nga EJAlbum

Një punë mjaft e bukur printimin e së cilës patëm rastin ta kuronim në bashkëpunim me partnerët tanë, studio AVizion. Ekspozita “Ditari i një hapësire” zuri fill si një prezantim disamujor i vizionit Shqipëria 2030, vizion i cili bazohet mbi dokumenta strategjikë të hartuar e konsultuar me publikun për disa muaj.

Kjo ekspozitë u organizuar nga Ministria e Zhvillimit Urban dhe Agjencia Kombëtare e Planifikimit të Territorit dhe është një këndvështrim mbi planifikimin në tokën shqiptare, duke nisur nga viti 500 p.e.s deri në vizionin për 15 vitet e ardhshme. Një ekspozitë komplekse, me shumë elementë vizualë, e cila qendroi për mbi 7 muaj e ekspozuar në katin e tretë të Galerisë Kombëtare të Arteve, në Tiranë. Materiale vizivë të ndryshëm..

  • Share:
[vc_facebook]
, , , , , , , , , , ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.