Ekspozitë fotografike “Përtej kostumeve” – Print kuruar nga EJAlbum

Ekspozitë fotografike “Përtej kostumeve” – Print kuruar nga EJAlbum

Ekspozita “Përtej kostumeve” u hap pranë ambjenteve të “COD”dhe do të mbahet e hapur prej datës 27 deri në datën 13 Maj. 

Gjithnjë kam menduar se kostumet tradicionale janë ndër pasuritë më me vlerë që Shqipëria ka trashëguar ndër shekuj. Personalisht, përherë jam prekur nga interesi i madh i vizitorëve europianë ndaj këtij aspekti të veçantë të identitetit kombëtar shqiptar. Siç e ka thënë Edith Durham, “është e vështirë t’i arratisesh madhështisë së veshjes shqiptare”.

Roland Tasho

1fe18808-b063-48e1-b505-22d20532786d
76e48b2c-0ca7-40e2-862a-468840971231
5a4022c4-930e-4c70-8bb0-04394aedc9dd
8e7b3c58-9160-4d25-9a42-1691c661c87b
18155957_469087193431428_6669945295838354400_o
18209029_469088086764672_9162731818518783291_o
18121955_469085690098245_6741614808431727273_o
18156783_469087796764701_2965625863464866854_o
18155847_469088396764641_4831440670385872905_o
044ba4bd-7254-4a1f-8957-afccc95f49a1
18156655_469087973431350_7018015793074884956_o
18156398_469087016764779_7809332866582598306_o

Shih edhe:

ONUFRI REMADE
“25 Vjet” Ekspozitë në C.O.D.
“Flas Shqip” – Ekspozite fotografike. Print kuruar nga EJAlbum:
“Evoked – Architectural Diptychs” – Print nga EJAlbum
“Ditar i një Hapësire” Ekspozitë në GKA. Print kuruar nga EJAlbum

  • Share:
, , , , , , , ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.