Photography Showcase në FAB Gallery

Photography Showcase në FAB Gallery

EJAlbum ka një bashkëpunim të gjatë dhe të rëndësishëm me DG Tales – Racconti Digitali. Kjo është një video të shkurtër rreth dy ditësh të rëndësishme për fotografët shqiptarë, jo vetëm për punëtorinë, e përqendruar këtë herë në rrjedhën e punës – nga fotografimi, seti i ndriçimit, kalibrimit i ekraneve, korrigjimi i ngjyrave, printimi i fotografive dhe përgatitja e një ekspozite fotografike – por edhe për angazhimin e vetë fotografëve në një ambjent krejtësisht artistik. Ne bashkëpunuam në këtë workshop me Universitetin e Arteve të Tiranës dhe vendndodhja për këtë ngjarje ishte një nga galeritë më të bukura dhe më të rëndësishme të artit në qytetin e Tiranës, Galeria FAB.

Për më tepër, bashkëpunimi me këtë kompani italiane, e cila nuk është vetëm një nga furnitorët tanë, por edhe bashkëpunëtor i ngushtë, lejon fotografët tanë të kenë akses në teknologjinë më të mirë në botë: Hasselblad, Leica, Profoto, Eizo, Manfroto, Apple, Canon, Nikon etj.

Falënderojmë të gjithë pjesëmarrësit, klientët tanë, partnerët, Galerinë FAB dhe Universitetin e Arteve të Tiranës, Albes Fusha për trajnimin, Artemis Hajdini për këtë video, etj.

Si gjithmonë: #QëndroniTëLidhur

 

Shih edhe:

AE Academy Albania – Special Edition 2013

  • Share:
, , , , , , , , , , , , , ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.