EJAlbum dhe artistët e Onufri Remade vijnë me një ide fantastike për të përballuar krizën.

Arti është gjithmonë në vijë të parë në shoqëri madje edhe në kohë krizash të rënda si kjo që po kalojmë. Këtë gjë na e vërtetojnë edhe artistet e Onufri Remade të cilët të gjithë së bashku janë mbledhur për të krijuar një përgjigje konkrete ndaj disa prej problemeve akute te vendit. Kompania jonë, EJAlbum së bashku me kompaninë e njohur Krisiko Art&Events dhe natyrisht në bashkëpunim me Qëndrën e Artit Bashkëkohor “ME WE”, me kuratorët Elton Koritari, Ergys Krisiko dhe Ardian Isufi, si dhe me disa artistë të tjerë pjesmarrës në projektin Onufri Remade, kane krijuar tashmë nje agjensi e cila mbulon per momentin dy sherbime teper te rendesishme per komunitetin. Read more

Smart Working

Njoftim për të gjithë klientët tanë:

Kompania jonë ka kufizuar veprimet në zyrat dhe showroom-in në Tiranë.

Punonjësit dhe bashkëpunëtorët tanë punojnë nga shtëpia.

Morëm këtë vendim duke pasur parasysh urgjencën e krijuar prej koronavirus dhe tentativën për të ndaluarpërparimin e Covid19 në Shqiperi. Shpresojmë se do të jetë një periudhë e shkurtër, por ju informojmë se zyrat tona nuk do të hapen para datës 5 Prillit 2020, një periudhë që përkon me inkubimin e nevojshëm të kërkuar nga autoritetet shqiptare.

Read more

ONUFRI RE-MADE

Kemi kënaqësinë t’Ju njoftojmë për hapjen e ekspozitës “ONUFRI REMADE”, ekspozitë e cila zhvillohet në kuadër të projekteve artistike të Galerisë Kombëtare të Kosovës. Sipas thirrjes publike, aplikimet për pjesmarrje u mbyllen në datën 31 Gusht 2019. 18 projekte artistike u përzgjodhen nga kuratorët për tu shfaqur në këtë ekspozitë, e cila do të mbahet në ambjentet e GKK në Prishtinë prej datës 12 deri në datën 25 Shkurt 2020. Ceremonia e hapjes së ekspozitës do të bëhet ditën e mërkurë, më 12 Shkurt 2020 në orën 19:00.
Read more

AE ACADEMY 2019

PALARICCIONE CONVENTION CENTER
2-4 Nëntor 2019.
Riccione, Itali. Read more

Fokus Award 2019 – Call for Application

EJAlbum ka kënaqësinë të ndajë me ju sërish emocionet e një evenimenti tepër të rëndësishëm për fotografinë shqiptare, pjesë e të cilit jemi tashmë që pothuaj prej fillimeve të tij. Vjen pra si çdo vit, kësaj radhe në edicionin e 10-të, konkursi dhe festivali ndërkombëtar i fotografisë, FOKUS AWARD. Qyteti i Fierit do të presë sërish fotografët shqiptarë, nga trojet por edhe shumë fotografë dhe artdashës nga rajoni. Read more

2×1 – Ofertë e re Album Epoca

Një mundësi fantastike për të rinovuar produktet me të cilat prezantoni punën tuaj dhe për të rritur gamën e shërbimeve. Ky vit për klientët tanë vjen me një ofertë të re dhe të parezistueshme: porosit një Album Wedding, një Album Event, një Mated Prints ose një Frame Album Epoca dhe përfito një produkt tjetër falas. Kopja falas duhet të jetë identike me porosinë e klientit dhe me një vlerë të njëjtë ose më të vogël se ajo. Shfrytëzoni këtë mundësi për të shtuar gamën e albumeve mostra në studio dhe për të rritur mundësinë e prezantimit para klientëve tuaj, duke rritur kështu shansin për ti bindur dhe fituar ata.

Read more

Gjon Mili Korce

U përurua në qytetin e Korçës, qyteti i lindjes së fotografit të njohur Gjon Mili, muzeu dedikuar punës dhe jetës së tij, konceptuar si një muze eksperiencial për të njohur veprën e artistit të madh por njëkohësisht edhe si një pikëtakimi për artdashësit e fotografisë.

Dita e hapjes së muzeut kurorëzoi një rrugëtim të gjatë dhe një bashkëpunim ndërinstitucional mes shumë partnerësh ku EJAlbum ishte contractor dhe realizues i gjithe materialeve të ekspozuara të arkivit të artistit. Read more

AE Academy Riccione 2018

Këtë vit AE Academy u organizua në Riccione (Itali) dhe si përherë ishte një full immersion në botën e fotografisë profesionale. Dy ditë formim teorik pranë Pala Riccione Centro Cogressi dhe një ditë shooting me fotografë të afirmuar në nivel ndërkombëtar në një tjetër location fantastik dhe inspirues. Në vazhdën e eventeve organizuar nga Album Epoca me qëllim formimin e vazhdueshëm profesional, AE Academy kulmëzon përpekjet tona për ti ofruar fotografëve edhe informacione mbi trendet dhe të rejat e sektorit. Kështu edhe ky event solli një bashkëpunim të frytshëm dhe prezencën me seminarë, produkte dhe informacione jo vetëm të grupit Photosì por edhe te revistës prestigjoze Vougue, kompanive FujiFilm, Profoto, Manfrotto, etj. Read more