Albania Knots & Join the Dots

Albania Knots & Join the Dots

“Join the Dots” është një ekspozitë me plot 40 koleksione arti, një ftesë për të bashkuar pikat duke ndjekur fijen e kuqe që i bashkon ato. Qyteti i Triestes ka qenë gjithmonë një qendër për shkëmbimin e ideve dhe tregtisë, në rastin tonë transformohet në pikën fillestare të një itinerari mes tokës dhe detit, duke na rrugëtuar prej brigjeve të Detit të Veriut në Bagdadin legjendar, në Marokun plot diell, nga stepat e Danubit dhe plazhet e Balltiku, në shkretëtirën e Negev.

Të gjitha në sajë të kaleidoskopit të imazheve të ofruara nga veprat e mbi 6.300 artistëve. Përveç kësaj, Join the Dots është një seri takimesh dhe ngjarjesh që do të animojnë verën në Trieste, me një kalendar të dendur aktivitetesh.

Trieste, Itali.
SALONE DEGLI INCANTI

29 Maj – 2 Shtator 2018

Shih edhe:

Shqiperia në Biennalen e Mesdheut falë Knots  
Imago Mundi in Albania – Project Presentation   
Imago Mundi in Albania – Chic by Fjodora Fjora    

  • Share:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.