Hapësira Zero Space – Prezantimi para publikut shqiptar

Hapësira Zero Space – Prezantimi para publikut shqiptar

Në datën 23 prill 2018 u zhvillua konferenca e parë e shtypit e projektit pjesmarrës për Shqiperinë në bienalen e Venecias. Metaforikisht, Shqipëria hap pra dyert e saj komode, plot ngjyra dhe tinguj primordiale të Tiranës, në Biennalen e 16 Nderkombëtare të Arkitekturës.

Nëse jeni kuriozë të dini më shumë për këtë projekt fantastik, i cili lidhet direkt me Tiranën dhe me mënyrën e saj unike të jetesës? Projekti vjen i komisionuar nga Ministria e Kulturës dhe po zhvillohet nga 4 studio: Varka Arkitekturë, commonsense.studio, Fablab Tirana dhe natyrisht EJAlbum. Për më tepër ndiqni artikujt në këtë blog dhe postoni fotot tuaja në rrjetet sociale me hashtagun #tiranazerospace :

Shih edhe:

Hapësira Zero Space Closing Doors
EJAlbum – La Biennale di Venezia 2018 – Hapësira Zero Space

  • Share:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.