AE Academy Albania Special Edition 2013

AE Academy Albania Special Edition 2013

Një tjetër eksperiencë fantastike nga EJAlbum në bashkëpunim me Album Epoca: AE Academy Albania – Special Edition. Dy ditë të ngjeshura dhe të jashëzakonshme ku mbi 60 fotografë shqiptarë, titullarë të disa prej studiove më të mira në Shqipëri por edhe fotografë freelance dhe disa fotografë edhe nga Kosova e Mali i Zi, ndanë së bashku me relatorët dhe organizatorët e këtij programi një eksperiencë formuese dhe frymëzuese. Bëhet kështu mbi 100 numri i fotografëve shqiptarë të cilët kanë marrë pjesë në një nga akademitë tonë, rikujtojmë këtu pjesmarrjet e deritanishme të shumë fotografëve shqiptarë në AE Academy Italia.

Dita e parë ishte organizuar si një tour fotografik dhe workshop praktik nën udhëheqjen e fotografit të njohur italian, i njohur si Flavio Bandiera. Apollonia, siti i mbrojtur nga Unesco, si edhe bregdeti i Durrësit ishin korniza e kësaj dite mjaft të gjatë e të lodhshme, por mjaft interesante dhe frutdhënëse përsa i përket programit didaktik, i cili ju rikujtojmë është pjesë e një programi ndërkombëtar iniciuar dhe zhvilluar nga Album Epoca në të gjithë botën. E filluam ditën pra me një udhëtim drejt Apollonise të gjithë së bashku dhe e mbyllëm në mbrëmje vonë në kompleksin Tropikal Resort.

Dita e dytë përmbante sipas programit leksione në salle dhe u zhvillua e gjitha në ambjentet e Xheko Imperial, Tiranë. Relatorë të kësaj dite ishin Flavio Bandiera me nje leksion mbi postproduksionin dhe lexim portfolio per të vazhduar më pas me leksionet marketing nga Federico Casini, brand manager i AE me një eksperiencë 20 vjeçare në sektor si dhe leksionet motivacionale nga Francesco Petrilli, tjeter emër i njohur në sektorin e fotografisë dhe Julinda Mbrica, psikologe, PR EJAlbum. 

EJAlbum falenderon te gjithe bashkepunetoret pa te cilet do ishte e pamundur te realizohej nje eksperience e tille: Flavio Bandiera, Francesco Petrilli, Federico Casini, Julinda Mbrica, Elena Silvi Marchini, Fresida Koritari, Vasken Spiru, Geraldina Sposa, Artur Muca, Elton Koritari, Elvis Dako. Falenderojme gjithashtu per kontributin e tyre: Bledar Hasimi, Artemis Hajdini, Olsi Beci, stafin e Xheko Imperial dhe Tropikal Resort. Falenderojme edhe te gjithe pjesemarresit, fotografët tanë, të cilët si gjithmone ishin te mrekullueshem. Shihemi ne eventin tjeter.

Këtu kemi disa foto nga këto ditë të mrekullueshme duke ju ftuar të qendroni të lidhur për eventin tjetër të cilin jemi duke e përgatitur së shpejti.

941664_10151579691729522_1393318907_n (1)
295347_10151579689704522_730568546_n
405803_10151579689889522_481260918_n
945380_10151579689734522_1120226290_n
947021_10151579690144522_1126975922_n
942001_10151579689804522_9061602_n
602587_10151579689939522_2096131840_n
922931_10151579690204522_2122962267_n
943260_10151579689659522_1661814410_n
936699_10151579690029522_1039697638_n
197697_10151579690304522_2110343244_n
[/vc_row_inner]
945595_10151579690089522_1125339328_n
217105_10151579690814522_171731662_n
942714_10151579691704522_449800821_n
600763_10151579690379522_2000510557_n
253222_10151579691429522_2069159730_n
947071_10151579690959522_1076885653_n
310178_10151593264184522_1514433241_n
216314_10151579690349522_1870355146_n
11772_10151579690944522_286011114_n
941644_10151579691209522_1333225688_n
935130_10151579690764522_171222926_n
941504_10151579690539522_859534647_n
923361_10151579691539522_1647754717_n
971019_10151593264309522_580071546_n
  • Share:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comment (1)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.